Rulandské bílé č.š. 1508

<< Zpět na výběr vín

GRAND ELITE

Dostupnost :Skladem
Odrůda : Rulandské bílé
Barva vína : Bílé
Objem láhve : 0.75l
Ročník : 2015
Kategorie : Polosladké
Přívlastek : Moravské zemské víno

Cena: 999 Kč

Informace o víně

oblast Morava

podoblast Slovácká

obec Kostelec

trať Stará hora

 

cukernatost hroznů: 23,0°NM

alkohol: 12,0 %

zbytkový cukr: 23,4 g/l

kyseliny: 7,0 g/l

 

Ocenění:

Galerie rulandských vín 2016- Zlatá medaile

Lancut Polsko 2016 - Zlatá medaile

 

           RULANDSKÉ BÍLÉ - GRAND ELITE pochází z naší vinice v obci Kostelec u Kyjova a bylo sklizeno  na výborné viniční trati Stará hora. Toto pojmenovaní nesly vždy již od středověku ty nejlepší tratě pro pěstovaní révy vinné. Půda je zde sprašovitá a naše vinice do ní byla založena v roce 1980. Již první sklizeň od koupi v roce 1995 nám ukázala, že se nám  podařilo pořídit výbornou polohu pro odrůdu, která do Slovácké podoblasti neodmyslitelně patří. "Rulanda" za dobu své existence získala nepřeberné množství úspěchů jak na domácí půdě, tak i na světových soutěžích.

            A protože jsme chtěli využít tento výjimečný terroir ješte víc, začali jsme v roce 2012 spolupráci s fakultou VUT Brno na selekci autochtonních kvasinek sacharomyces cerevisce z vlastních vinic. Po roce usilovné práce na VUT se nám naskytla možnost použít právě onu naši kvasinku na fermentaci vinných moštů ze Staré hory. Díky vynikajícím vlastnostem zachovává naše sacharomyces odrůdovou charakteristiku jak samotné Rulandy, tak i neopakovatelné lokality.

            Bohužel vše krásné jednou končí. Sklizní v roce 2015 jsme ukončili produkci této vinice vyklučením a vy tak v rukou můžete držet poslední a již nikdy neopakovatelnou úrodu ze Staré hory. Víno je pozdně sběrové kategorie,  dosáhlo 23°ČNM. A proto můžete ve vůni nalézt projev kandovaných rozinek a medu. Díky půlročnímu krášlení na jemných kvasnicích získalo víno šířku těla s noblesním zbytkovým cukrem. Chtěli jsme pro vás dosáhnout vrcholu i adjustáží samotného vína. Proto jej můžete ochutnant z láhve, která byla poprvé přivezena jen pro naše vinařství a to z italského Milána. Její gramáž v prázdném stavu je 1200 g, jako uzávěr jsme zvolili velmi kvalitní přírodní celokorek 50 mm dlouhý.

 

Nahoru